Înscrieri în anul şcolar 2021-2022

Informaţii pentru

Înscrierea la Liceul Teoretic “Mihai Ionescu” este precedată de rezervarea on-line prin completarea formularului de rezervare. Aceasta se poate face în orice perioadă a anului școlar, dând click pe Butonul "Mai multe detalii" și accesând apoi butonul "Formular".

Oferta educaționala
An școlar 2021-2022

Oferta educațională a Liceului Teoretic ”Mihai Ionescu” se concretizează într-un pachet cu activități de bază, care au statut obligatoriu și o serie de cursuri și servicii opționale pentru care se optează la începutul anului școlar în aplicația dedicată.

Taxe școlare și servicii
An școlar 2021-2022

1. Taxa de școlarizare
  2. Taxa de administrare dosar
  3. Servicii de masă
  4. Servicii de supraveghere
  5. Cluburi

Dotari si Resurse

Liceul Teoretic "Mihai Ionescu" dispune de un spaţiu amenajat modern, cu toate autorizările necesare. Pentru grădiniţă este alocată clădirea din str. Parfumului nr. 31, iar pentru şcoală şi liceu, cele două corpuri de clădire din str. Căuzaşi nr. 43.
În total, sunt oferite 23 de săli de clasă.
Pe lângă acestea, instituţia pune la dispoziţia elevilor două cabinete medicale, cabinet de consiliere, cantină cu sală de mese şi o construcţie specială pentru activităţi sportive.

Echipa

Pentru ca intotdeauna copiii sunt pe primul loc in planurile si deciziile pe care le luam, sunt convinsa ca aici este locul in care fiecare copil poate avea o experienta educationala benefica pentru tot restul vietii. Legaturile create intre copii si intre acestia si profesorii lor, pe fondul invatarii formale si nonformale, determina starea de bine atat de necesara pentru ca invatarea sa se produca natural.

Contactează-ne:

• 021/323.54.95; 031/405.49.29