În ambele locaţii există locuri de joacă amenajate pentru copii.
Baza materială este în continuă dezvoltare. În anul 2020 s-au pus bazele unui proiect nou de construcţie care să acopere cerinţa de laboratoare, ateliere, spaţii de lucru colaborativ, astfel încât tipul de educaţie holistică pe care instituţia îl promovează, să dispună de toate resursele.

Pe lângă spaţiile educaţionale instituţia pune la dispoziţia angajaţilor, în anumite condiţii, spaţii de locuit.

Cabinetul info-media este mobil, în condiţiile măsurilor impuse de pandemie. Astfel, elevii care nu au dispozitive persoanele, primesc dispozitive (laptopuri sau tablete) din partea instituţiei şi le folosesc individual pe tot parcursul anului şcolar.

Bucătărie cu sală de mese

Image

Cancelarie

Image

Cabinet consiliere

Image

Biblioteca

Image

Spatiu pentru gimnastica

Image

Corp A clădire str. căuzaşi - monument istoric 

Image