Galerie foto Mai sănătos, mai înțelept, mai puternic

Clasa Pregătitoare A

întâlnire cu medicul Calen Tiberiu

Clasa Pregătitoare B

Clasa Pregătitoare C

Clasa I A si III B

Campionii sănătății
Știm că un obicei se formează în trei săptămâni, dar ce rezultă după trei luni de exercițiu?Asta au descoperit în cadrul proiectului transcurricular ”Mai sănătos, mai înțelept, mai puternic!” elevii din clasele I A și a III-a B prin activitatea ”Campionii sănătății”.
Elevii s-au bucurat în timpul liber la fotbal, tenis, parc aventura, gimnastică, plimbare cu bicicleta, alergat, treburi gospodărești, plimbare la pas, înot, pescuit, jocuri în spațiile de joacă, cros, patinaj, echitație, dans, trasee prin pădure, săniuș. Au adunat puncte și primesc premii. Iar dacă i-au convins și pe părinți să participe alături de ei, au avut mai mare avantaj.
Au atins obiectivul de a face exercițiu fizic regulat, reducând numărul de ore petrecute în fața ecranelor, dar au format și obiceiuri, tradiții de familie. Viața e mai frumoasă dacă ești sănătos, în special lângă cei dragi.

Clasa I B

Clasa a III-a A

Clasa a III-a C

Clasa a IV-a A

Clasa a IV-a B

Clasa a VII-a B

Cultura si civilizatie pe Glob- Prajitura traditionala de Craciun in Franta

Clasa a VIII-a B

Adolescentii si stilul de viata sanatos

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.