Elevii noștri de liceu sunt cei mai buni dintre cei buni… sau așa vor fi! De ce? Pentru că învață prin metode moderne, colaborează la diverse proiecte, își fac timp pentru hobbyurile lor, le pasă de cei din jur și vor să devină cea mai bună variantă posibilă a lor.

BĂDESCU CĂTĂLINA

Profesor Limba Franceză

„Capătul posibilităților umane este, de obicei, locul de întâlnire cu Dumnezeu.”

(Dale Bruner)

BURTESCU GABRIEL

Profesor Istorie / Sociologie / Filosofie

CHIȚEA CLAUDIA MARINELA

Profesor Educație Fizică și Sport

„Fii tu însuți schimbarea pe care vrei să o vezi în lume!”

CODESCU BENIAMIN

Profesor Life Skills „Basic home repair” / „Supraviețuire în dezastre”

„Vei putea învăța doar atunci când vei ști că nu știi!”

CONSTANTIN ȘTEFANIA

Profesor Limba Română / Limba Latină

„Pot totul în Hristos, care mă întărește.”

(Filipeni 4:13)

CRINTEA LAURA

Profesor Economie/ Educație Anteprenorială

„Niciun proiect de afaceri sau plan de viață nu poate fi sănătos sau complet dacă are în vedere numai anii scurți ai vieții de acum și nu are soluții pentru viitorul cel fără sfârșit”.
(E.G.White)

DUMITRU MONICA

Profesor Limba Română

„Un profesor bun este ca o lumânare. Se consumă pentru a lumina calea pentru alții.”

(Mustafa Kemal Ataturk)

FILIMON ANDREEA

Profesor Life Skills „Prim ajutor și RCP”

„Domnul Dumnezeul tău este în mijlocul tău, ca un viteaz care poate ajuta; Se va bucura de tine cu mare bucurie, va tăcea în dragostea Lui şi nu va mai putea de veselie pentru tine.”
(Ţefania 3:17)

GEORGESCU EMANUELA

Consilier Școlar / Profesor Logică și Psihologie

Alături de Dumnezeu vei ajunge totdeauna la destinație.
(Psalmul 32:8)

ILIE LIANA MAGDALENA

Profesor Bologie

„Educația este cea mai bună provizie pe care o poți face pentru bătrânețe.”

(Aristotel)

IOSEF MIRELA MIHAELA

Profesor Limba Germană

MANEA LIVIA

Profesor Educație Artistică

MARIN ALINA

Profesor Geografie

Pentru că îmi place ceea ce fac, am o sursă constantă de motivație care mă determină să fac tot ce pot.

NICOLAE ȚECU ALINA

Profesor Life Skills „Design Vestimentar”

“ Un profesor influentează eternitatea: el nu poate spune niciodată unde se oprește influența sa!”
(Henry Adams)

NIȚĂ TEODORA

Profesor Educație Plastică

Anii trec și mă găsesc la fel… În mijlocul copiilor. Îmi sunt recunoscătoare că am ales să fie așa. Ei mă încarcă cu tot ce e dragoste, pur si frumos!

NIȚULESCU GRATIELA

Profesor Muzică

Dacă dominanta copilăriei este jocul, dominanta vieții mele este aceea de a mă juca printre copii, purtând în suflet dorința de a le insufla dragostea pentru muzică. Viața este mai frumoasă atunci când este cântată. Să cântăm Domnului cât vom trăi!

„Voi lăuda pe Domnul cât voi trăi. Voi lăuda pe Dumnezeul meu cât voi fi”

(Psalmii 146:2)

PERCIUN RODICA

Profesor Fizică

„Orice lucru El îl face frumos la vremea lui. A pus în inima lor chiar și gândul veșniciei, măcar că omul nu poate cuprinde, de la început până la sfârșit, lucrarea pe care a făcut-o Dumnezeu.”

(Eclesiastul 3:11)

PÎRLITU ROBERT

Profesor Informatică și TIC

PLĂTICĂ ADELIN

Capelan / Profesor Cultură și Cunoștințe Biblice

„Educația nu este umplerea unei găleți, ci aprinderea unui foc.” – W.B. Yeats
Cred cu adevărat în puterea transformatoare a educației, si misiunea mea este de a inspira și ghida atent tinerii in descoperirea sinelui și a scopului lor în viață. Cu înțelegere și compasiune, mă străduiesc să aprind scânteia în fiecare dintre ei, aprinzând pasiunea pentru creștere personală

POPA ELENA

Profesor Biologie

,,Un copil, un profesor, o carte și un creion pot schimba lumea”

(Malala Yousafzai)

Visul oricărui copil este posibil alături de Dumnezeu!

RĂCILĂ MARIANA

Profesor Matematică

„Suntem ceea ce facem în mod repetat. Prin urmare, excelența nu este o acțiune, ci este un obicei”.

(Aristotel)

STOIAN MANUELA ADRIANA

Profesor Chimie

ȘCHIOPU-CONSTANTIN FLORINA GRAȚIELA

Profesor Limba Engleză

”Don’t miss out on something amazing because it could also be difficult.”
Ce poate fi mai frumos pentru un profesor, decât un drum parcurs alături de elevi, uitând de greutăți, și bucurându-ne de rezultat: elevul împlinit. Accept provocări, deoarece știu că Dumnezeu este întotdeauna deasupra tuturor greutăților. Depinde unde privesc!

TENEA DANIELA VIOLETA

Profesor Chimie

„Pentru a lua decizii înțelepte trebuie să ținem cont de lume așa cum este ea acum, dar și de cum va fi ea în viitor.”

TUDOR ALINA

Profesor Matematică

„Se poate să ne placă să cântăm la pian fără să fim Mozart. Este posibil să ne facă placere să rezolvăm probleme de matematică fără să fim Einstein. Să nu vă temeți! Cu cât veți lucra mai mult, cu atât vă veți rafina mai mult gustul. În plus, muzica numerelor o să vă încânte spiritul.”

VASILACHE TIBERIU

Profesor Life Skills „Agricultura Viitorului”