Our core values.

FORMARE CONTINUĂ

Învățământul primar are alocate un număr de 12 clase, cate 2-3 pe fiecare an de studiu. Pentru toate clasele există învățătoare calificate în sistemul național de învățământ care se perfectioneaza prin grade didactice si participa la cursuri de formare continua.

Cluburi

• Kinetoterapie
  • Pian

• Opțiunile pentru cluburi se fac pentru o sedinta pe saptamana. Optiunile se pot schimba la final de semestru.

.

Servicii

Masa (costul pentru masa este comunicat la inceput de an scolar):
  • Mic dejun: ora 8:30
  • Prânz: ora 12:00
  • Gustare: ora 15:30

Supraveghere

• Pentru supraveghere se ofera posibilitatea optiunii pentru mai multe pasaje orare, astfel incat, daca copiii au frati mai mari, sa poata ramane inca 1-2 ore in incinta scolii.
  • De asemenea, parintii pot opta pentru program lung de supraveghere pana la ora maxima 18.00.
  • Costul pentru supraveghere este raportat la costul cu salariile si va fi comunicat la inceput de an scolar.

Our Core our values

Anul scolar

Pentru anul scolar 2020-2021 se fac inscrieri la profil Real, specializarea Stiintele Naturii, clasa a IX-a, maximum 15 locuri.
Se studiaza disciplinele din programa scolara aprobata de Curriculumului National, pe baza unei scheme orare adaptate pentru intamantul privat.

Scopul nostru

Elevii sunt provocati sa invete prin descoperire, prin explorare, prin cercetare individuala si de grup, fiind asistati indeaproape de catre profesori, pe drumul catre excelenta.
Prin abordarea pe baza de proiecte si prin ocaziile de voluntariat in cadrul parteneriatelor existente, se urmareste conexiunea cu viata reala si pregatirea elevilor pentru nivelul urmator, cel al alegerii profesiei.
Astfel elevii traverseaza aceasta perioada invatand sa traiasca cu sens.

Activități optionale
Clasa Pregătitoare A

Clasa Pregătitoare B

Clasa Pregătitoare C