Liceul Teoretic "Mihai Ionescu"

O fântână în Africa

Scopul acestui proiect este de a strânge 1600 de euro pentru a construi o fântână într-o zonă rurală din Africa.

Accesul la apă curată este un drept fundamental al omului și, din păcate, multe comunități din Africa nu au acces sigur la apă potabilă curată. Școala noastră recunoaște importanța acestei probleme și dorește să se implice pentru a ajuta.

Încurajăm elevii, personalul și membrii comunității noastre să se implice în acest proiect făcând o donație. Împreună, putem avea un impact pozitiv asupra vieții celor aflați în nevoie. Vă mulțumim pentru sprijin!


Update:

Proiectul s-a încheiat pe 22 martie, de Ziua Mondială a Apei. Suma de 8750 lei strânsă de elevii și profesorii de gimnaziu și liceu a plecat către Africa prin intermediul asociației Inimi fără frontiere.   

Vă mulțumim pentru generozitatea de care ați dat dovadă! Ați dăruit mai mult decât un strop de apă celor însetați!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

back to top